Седація
Що це таке!
Седація ― введення людини у стан напівсон. Це допомагає уникнути відчуття страху, пов’язаного з прийомом у лікаря, і зробити процедуру максимально комфортною. Також за допомогою седації є можливість виконати великий обсяг робіт за одне відвідування. Пацієнт розслабляється, отримує позитивні емоції, не панікує. Лікування зубів під седацією частіше застосовують в дитячій стоматології, хоча серед дорослих ця послуга теж має попит.
Новизна процедури і обмежена кількість інформації про неї привели до того, що седацію часто плутають із загальним наркозом. Тому ми вирішили пояснити різницю між цими двома поняттями.
При загальному знеболюванні свідомість людини повністю відключається. Вона не може контактувати з оточуючими, а після лікування потрібен ще певний час, щоб прийти до тями.
Під час седації людина, як правило, не “відключається” повністю (мова йде про поверхневу седацію), а лише перебуває в повністю розслабленому стані. Це ніби півсон, при якому пацієнт залишається притомним, здатним реагувати на прохання лікаря і навіть відкривати очі. При цьому стресовий стан абсолютно відсутній, а після лікування зубів пацієнт майже відразу приходить до тями, відводити додатковий час на відновлення не потрібно. Рідко виникає відчуття нудоти і запаморочення, чого практично неможливо уникнути при наркозі.
Відповідно до класифікації Американського товариства анестезіологів, за рівнем впливу на організм спочатку йде поверхнева седація, потім глибока і тільки потім загальний наркоз.
Зверніть увагу, що седація не може замінити місцеву анестезію. Вона лише робить так, що людина відчуває себе комфортно і розслаблено, але не усуває больові відчуття під час стоматологічних маніпуляцій. Тому при лікуванні під седацією використовується також і місцева анестезія.

Седація в стоматології

Чим седація відрізняється від наркозу

Лікування уві сні (седація)


Отримувати тільки позитивні емоції, при відвідуванні стоматолога – це реально. Якщо Ви чи Ваша дитина боїтеся лікаря, ми рекомендуємо вже достатньо поширену в Києві методику – лікування зубів під седацією у Клініці Доброго Стоматолога.
Відсутність страху і повний комфорт пацієнта ― один з головних принципів нашої Клініки.

Лікування зубів під седацією дітям це просто знахідка! Дітки дуже вразливі і «білі халати» завжди викликають страх та занепокоєння. Для чого нервувати, змушувати та вмовляти дитину? Похід до стоматолога не повинен асоціюватися з болем, дискомфортом і страхом. Нерідко ці почуття супроводжують дитину довгі роки життя.
Седація у стоматології для дітей це ціна психологічного здоров’я та красивої посмішки Ваших малюків.

Седація у стоматології для дітей

Невдалий досвід, тривале лікування, страхи що тягнуться ще з дитинства не новина. Цього не варто соромитись навіть дорослим. Ми завжди спілкуємося з пацієнтами про хід усіх процедур і пропонуємо лікування чи видалення зубів під седацією, якщо це хороше рішення у кожному конкретному випадку.

Дентофобія ― панічний страх перед стоматологами, який виник на фоні негативних спогадів.
Сильний дискомфорт при відвідуванні лікарів, якого хотілося б уникнути.
Седація для лікування зубів у маленьких дітей. Часто дуже складно вмовити дитину сидіти спокійно, а будь-які маніпуляції стоматолога викликають страх.
Необхідність пролікувати велику кількість зубів у маленького пацієнта.
Багатогодинна складна процедура. Навіть якщо людина не боїться, вона не в змозі провести в кріслі дантиста до 8-12 годин з повним комфортом, якщо не буде застосований метод лікування під седацією.
Складне видалення одного або декількох зубів. Ми за те, щоб пацієнт не відчував стресу.
Гіпертонія. Найменше хвилювання здатне викликати стрибок артеріального тиску. Важливо, щоб лікування проходило у спокійному стані пацієнта.
Застосування такого простого методу, який вже давно використовується в США та Європі, дає можливість фахівцям Клініки Доброго Стоматолога підвищити якість своєї роботи і зробити прийом максимально комфортним.

Лікування під седацією для дорослих
Показання для лікування під седацією

Вагітність. Седативні препарати можуть негативно позначитися на стані майбутньої дитини.
Епілепсія. Окис азоту, що використовується при лікуванні зубів під седацією в Києві, підвищує внутрішньочерепний тиск і за наявності епілепсії може викликати черговий напад.
Черепно-мозкова травма. Причина та сама, що й в попередньому пункті ― підвищення внутрішньочерепного тиску. При нормальному стані пацієнта це ніяк не шкодить, але при черепно-мозковій травмі зміна тиску може бути небезпечною.
Алергія на седативний препарат. У цьому випадку пацієнт може обрати лікування під загальною анестезією.
Погіршення стану здоров’я. Якщо імунітет пацієнта ослаблений через застуду чи іншу хворобу, додаткове навантаження на організм не бажане.

Протипоказання

ВИДИ СЕДАЦІЇ
За рівнем впливу

Глибока. Людина занурюється в сон, не реагує на команди лікаря. Процедура проводиться під контролем анестезіолога. Чимось нагадує загальний наркоз, але глибока седація все одно менш шкідлива для організму людини. Для проведення лікування під глибокою седацією потрібні серйозні показання, тому такий метод лікування застосовується в стоматології рідко.
Поверхнева. Найчастіше використовується лікарями. Вплив на свідомість людини мінімальний. Пацієнт перебуває в стані напівсну, з якого виходить відразу після лікування.

За способом введення седативних препаратів

Інгаляційна. Через спеціальну маску надходить киснево-азотна суміш («звеселяючий газ»). Ефект настає вже через 5 хвилин. Людина залишається притомною, при цьому розслаблена і спокійна. Вплив ліків закінчується, щойно пацієнт знімає маску.
Внутрішньовенна. Седативний препарат вводиться за допомогою ін’єкції, що дозволяє чітко контролювати кількість ліків. Людина може реагувати на команди лікаря. Найчастіше застосовується для дорослих, оскільки цей метод підходить тільки тим, хто не боїться уколів. Вплив препарату закінчується через 30-60 хвилин після лікування.

м. Ужгород, р-н Шахта, вул. Оноківська, 16
Зв'яжіться з нами щоб записатись на прийом!
+380 960 114 614; +380 938 640 140
Made on
Tilda